İktisat ve siyaset gündemi – 10 Ekim 2020

İktisat ve siyaset gündemi – 10 Ekim 2020

İktisat ve siyaset gündemi – 10 Ekim 2020

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Ticaret Odası meclis üyeleriyle toplantı yapacak, AK Parti Karatay ve Meram 7. olağan ilçe kongrelerine katılacak, Karatay Belediyesi İsmil Termal Tesis açılışını gerçekleştirecek.

(Konya/09.30-16.30)

2- ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Yerköy Belediyesini ziyaret edecek, Sorgun ilçesi ve vilayet merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunacak.

(Yozgat/13.15)

İKTİSAT

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Valiliği, AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, Kent Geçişi Şantiyesi ile Yeni Köprü Yüksekova Tünel Şantiyesi’nde incelemede bulunacak.

(Hakkari/09.30-16.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Ermenistan ordusunun cephe sınırında Azerbaycan mevzi ve sivil yerleşimlerine saldırmasıyla başlayan çatışmalar ile yansımaları izleniyor.


(Bakü)

2- Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ile mevzunun Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere memleketler arası alandaki yansımaları takip ediliyor.


(Ankara/Atina/Lefkoşa)

YENİ

1- Dünya çapında Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Şenol Güneş ve bir ulusal futbolcu, pazar günü UEFA Uluslar B Ligi 3. Küme’de Rusya ile yapılacak maç evvelsi Dinamo Merkez Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında suallerı cevaplayacak. Ulusallar son çalışmasını statta yapacak.

(Moskova/19.30/20.00)

2- UEFA Uluslar Ligi’nin 3. haftasında A, C ve D liglerindeki kümelerde maçlar yapılacak.

3- Futbolda Misli.com 2. Lig’de 4. hafta maçlarının tamamı, Misli.com 3. Lig kümelerinden da 4. hafta müsabakalarının 7’si oynanacak.

4- Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) Ankara ile Sivas Şubesi tarafından ortaklaşa tertip edilen Başşehir Kupası maçında, MKE Ankaragücü ile Demir Küme Sivasspor, Eryaman Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/16.00)

5- ING Basketbol Muhteşem Ligi’nin 3. haftasında OGM Ormanspor-Anadolu Efes, Galatasaray-Beşiktaş, Büyükçekmece Basketbol-Darüşşafaka Tekfen ve Pınar Karşıyaka-Aliağa Petkimspor maçları yapılacak.

(Ankara/13.00/İstanbul/15.15/20.00/İzmir/17.30)

6- Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’nin 3. haftası Birevim Elazığ Vilayet Özel İdare-Hatay Büyükşehir Belediyespor maçıyla başlayacak.

(Elazığ/14.00)

7- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 8. haftasında Kuzeyboru-İlbank, Beylikdüzü Voleybol İhtisas-VakıfBank, Beşiktaş-Türk Hava Yolları, Sarıyer Belediyespor-PTT, Sistem9 Yeşilyurt-Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe Opet-Aydın Büyükşehir Belediyespor maçları yapılacak.

(Aksaray/17.00/İstanbul/13.00/15.00/17.00/17.00/20.00)

8- Hentbol Erkekler Üstün Lig’de 3. hafta maçları yapılacak; Bayanlar Muhteşem Lig’in 3. haftasından tek maç oynanacak.

2 Beğen

Film izle